ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 Pin Kullanılamıyor veya Pin Unuttum Bilgisayar Açılmıyor Sorunu | windows 10-11 | 2.Video


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

Selam arkadaşlar bu konumuza Windows 10. veya Windows 11 işletim sistemi yüklü. bilgisayarlarda pin ile oturum açarken. pininiz artık kullanılamıyor ve benzeri. sorunlar ile karşılaşırsanız 3 fark. yöntemle bu sorunu nasıl çözebiliriz. bunu göstereceğim Aslında bu sorunu 4. farklı yöntemle çözebiliriz ama 4 yöntem. uzun ve karmaşık komutlar ile. yapacağımız için bunu ayrı bir eğitim. videosu hazırlayacağım Bu videoda 3. farklı yöntem sunacağım her adımdan. sonra sorun çözülüp çözülmediğini. gözleyelim gözlemleyin adımları. atlamadan yaparsanız işlemleri Başarılı. bir şekilde yapabilirsiniz birinci. yöntem format usb'sine gerek yok ama. ikinci ve üçüncü yöntem de ayarlar ve CN. diye açarken parola isterse sorun. olmayan herhangi bir bilgisayarda format. usb'si hazırlayarak cnr'ye ulaşmamız. gerekir Windows 10 veya Windows 11.

Format USB nasıl hazırlanır daha önce. video hazırlamıştım linkini videonun. Açıklama kısmında bulabilirsiniz birinci. yöntem bilgisayarınız ethernet Port. girişi varsa ethernet kablosunu. bağlayarak pininizi tekrardan girip test. edin Sorun devam ederse pinimi unuttum. seçeneğine tıklayalım birinci yöntem. bilgisayarınıza ethernet girişi varsa. kablo ile bağlanmanızı sizin için. yararlı olacaktır Bazen ağınızı bu. ekranda görmeyebiliyor Ah hatası. verebiliyor Bu yüzden internet girişi. varsa kablo ile bağlanıp adımları takip. edin. parola ekranı gelecektir Burada pininizi. girmeyeceksiniz bilgisayarınızda oturum. açtığınız Microsoft hesabınızın. parolasına girmeniz gerekir Eğer. Microsoft hesabınızın parolasını. unuttunuzsa sıfırlayabilirsiniz bunu. nasıl yapabilirsiniz parolamı unuttum. diyerek kurtarma epostası veya telefon.

Eklediğiniz ise sıfırlayabilirsiniz. buradan sıfırlayabilirsiniz veya sorun. olmayan telefon tablet ve ikinci. bilgisayarınızdan sıfırlayabilirsiniz. parola girmemiz gerekir parolayı girip. de oturum aç seçeneğine tıklayalım. hesabınızı korumamıza yardımcı olun. ekrana gelecektir buradan ikinci bir. eposta girmemizi isteyecektir veya. telefon numaranızı girmenizi. isteyecektir bu seçenek tamamen size. kalmış hangi seçeneği eklemek. istiyorsanız ekleyin ben İkinci bir. eposta adresi gireceğim bu e-posta. adresine kurtarma kodu gelecektir bunu. açmamız gerekir Bunu belirteyim buraya. rastgele bir Hotmail hesabı yazmayın bu. yazacağımız hortuma el hesabına kurtarma. anahtarı gelecek bunu yazalım. belirttiğimiz Hotmail hesabına. gördüğünüz gibi kod gönderildi bu kodu. girmemiz gerekir Bunun için bu. belirttiğimiz Hotmail hesabına oturum.

Açmamız gerekir Bunu telefon tablet veya. sorun olmayan bilgisayarda oturum. açabilirsiniz ve kodu girmemiz gerekir. girdiğimiz 2 eposta adresine veya. telefonumuza doğrulamak için tekrardan. güvenlik kodu gönderilmesini sağlayalım. seçelim girdiğiniz eposta adresini veya. telefonu tekrardan yazmamız gerekir. bu şekilde uyarı ekrana gelecektir pin. sıfırlanacak diyor Emin misiniz diyor. devam tuşuna basalım bu ekranda. bir pin ayarla ekranı gelecektir yeni. bir pin girmeniz gerekir Bu ekranda. Dinimizi oluşturduktan sonra tamam. butonuna basalım. Başarılı bir şekilde oturum açmış olduk. Bu aşamadan sonra bizim yapmamız gereken. Microsoft hesabınızı kaldırabilirsiniz. bunu nasıl yapabilirsiniz başlat menüsü. ayarlar hesaplar kısmına geldiğiniz. zaman bilgileriniz buradan Bunun yerine. yerel hesabıyla oturum açın seçeneğini.

Seçerek yerel hesap ile oturum. açabilirsiniz Ayrıca bu kısımda. eposta ve hesaplar kısmında eklediğimiz. ikinci epostayla kaldırabilirsiniz. kaldır diyerek eposta hesaplarını da. kaldırabilirsiniz. birinci Yöntem Bu şekilde Sorun devam. ederse hemen ikinci bir yönteme geçelim. ikinci yöntemde regatistan işlem. yapacağımız için bizim cnr'ye ulaşmamız. gerekir cnd'ye iki farklı yöntemle. ulaşabilirsiniz birinci yöntem klavyeden. shift tuşuna basılı iken işletim. sistemini yeniden başlarsanız gelişmiş. seçenekler ekranı gelecektir buradan CN. diye ulaşabilirsiniz. F10 tuşuna bastığımız zaman cnd. açılacaktır bazı marka ve modellerde FN. yani fonksiyon shift F10 tuşuna. bastığımız zaman sımdı açılacaktır bu. şekilde birinci Yöntem Bu şekilde. ulaşabiliriz hemen ikinci yöntem İse. sonraki diyelim Bu ekranda. Bilgisayarınızı onarın seçeneğine.

Tıklayalım. bu gelen ekrandan sorun gider komut. istemini seçebiliriz ikinci Yöntem Bu. şekilde ulaşabiliriz Dilediğiniz Yöntem. uygulayabilirsiniz Bu ekran geldikten. sonra bizim işletim sisteminin olduğu. dizine geçmemiz gerekir işletim sistemi. hangi dizinde kurulu nasıl öğrenebiliriz. bu kısımdaki görüntüleri kontrol etmemiz. gereken Normalde benim işletim sistemim. kurulu ama Mesut ortamında e olarak. gözüküyor Ben boyutundan anladım. iki nokta yazıp Enter tuşuna basalım e. dizinde geçmiş oldu. daha sonra CD boşluk Windows terslus. sistem 32 yazıp Enter tuşuna basalım. sistem 32'ye geçiş yapalım bu kısımda. yanlış dizine geçerseniz regedit. açılmayacaktır daha sonra regadet yazıp. açılmasını sağlayalım. regedit açıldıktan sonra şu yolu takip. edelim. bu kısımda password Les klasör var mı. kontrol edin yoksa bir tane oluşturmamız.

Gerekir kalın versiyon üzerinde sağ. tıklayalım yeni anahtar diyelim ve. ismine şunu verelim. daha sonra bu seçilirken yine sağ. tıklayalım. yeni anahtar. Bunun ismi dubace olsun hemen sağ. kısımda yeni the Word 32 bit değeri. oluşturalım ve ismine şunu verelim. the vıice password Less Build yazıp. dersi 0 olarak kalsın Bu yolu takip. ettiniz password Les klasörü Yoksa. bunları oluşturmamız gerekir Bu şekilde. oluşturduktan sonra çıkış yapalım. Buradan da çıkış yapalım çık ve Windows. 10 veya 11 ile devam et diyelim daha. sonra pin ile giriş yapmayı deneyin Eğer. Sorun devam ederse hemen üçüncü bir. yönteme geçmemiz gerekir yine üçüncü bir. yöntemde gelişmiş seçeneklere ulaşmamız. gerekir ve ekranda sorun gider burada. başlangıç onarması yapmamız gerekir. başlangıçta oturum açmaya engelleyen. sorunlar varsa çözmemiz gerekir.

Başlangıç onarmanın ardından soru devam. ederse burada uygulayabileceğimiz ikinci. yöntem sorun olmadığı bir zamana sistem. geri yükleme yapabiliriz. bu kısımda sorun olmayan bir tarih. seçelim. bu şekilde Uyar Gelecek Evet dediğimiz. zaman sistem geri yükleme işlemi. başlayacak Bu işlem uzun sürebilir. beklemeniz gerekir. Sorun devam ederse bu alanda yapacağımız. üçüncü bir işlem Bu soruna Windows. güncelleştirmeler neden olduysa bu. güncelleştirmeleri kaldırarak test. edebilirsiniz buna kalite. güncelleştirmesi neden olabilir ve. özellik güncelleştirmesi neden olabilir. kalite güncelleştirmesi boyut olarak çok. küçük güncelleştirmelerde özellik. güncelleştirmeleri ise sürüm yükseltme. güncelleştirmelerdir Örneğin siz 21h2. sürümünü kullanıyorsanız 22 ağaç 2. sürümüne yükseltme gibi buradan seçelim. kalite güncelleştirmesini kaldır.

Dediğiniz zaman işlem başlayacaktır bu. işlemin ardından sorunun çözülüp. çözülmediğini gözlemleyin belirttiğim. gibi özellik sorun özellik. güncelleştirmesinden sonra olduysa. özellik güncelleştirmenizi seçip. kaldırmamız gerekir Tabi bunu. kaldırmanız Windows Old klasörünün. duruyor olması gerekir Windows Old. klasörünü sildiniz ise özellik. güncelleştirmesini kaldır deseniz bile. hata verecektir bu şekilde. yapabilirsiniz Sorun devam ederse 4. yöntemle komutlar ile bu sorunun nasıl. açabiliriz bunu göstereceğim bu videoyu. bu videodan sonra hazırlayacağım linkini. de videonun Açıklama kısmında. bulabilirsiniz hazırladıktan sonra. ekleyeceğim Tabii ki Sorun devam ederse. yazılımsal uygulanabilecek en son aşama. sıfırlamak veya Windows 10 veya Windows. 11 işletim sistemini yeniden kurmaktır. içerisinde çok önemli verileriniz varsa.

bunları kurtarmanız gerekir verilen. nasıl kurtarılır daha önce görsel. hazırlamıştım linkini videonun Açıklama. kısmında bulabilirsiniz. bu eğitim videomuza Microsoft hesabına. bağlı pin ile oturum açarken hata. alıyorsanız bunu 3 farklı yöntemle nasıl. çözebiliriz bunu gösterdim Umarım. faydalı olmuştur ve eğitim videomuzun. sonuna geldik Bir sonraki videoda. görüşmek üzere hoşça kalın

All Devices iOS Android Chromecast