ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 Pcb Kart üzerinde kırılan flex kablo giriş soketinin sökümü ve montajı nasıl yapılır(soket değişimi)


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

E Herkese merhaba arkadaşlar. bu 3 adet kart var Önünde pis bi kartı. bu pis bir kartının şu giriş. noktalarında Flex kabloları giriş. yaptığı soketleri görüyorsunuz şu nokta. vardı buraları yapılan girişler flakes. kablolarıyla bunları tutmak için. buradaki soketler kullanıyor ve bu. soketler bu şekilde hem mandallı hem de. tırnaklı olabilir Arkadaşlar en büyük. problem bu Paketlerin kırılması ve. çatlaması oluyor bunları sökerken en. fazla zorlandığı zaman Bunlar yerinden. Şuradaki lehim yerleri kopabilir. arkadaşlar Ya da buradaki metaller. kırılıyor ya da sokayım olabilir. Arkadaşlar bu sefer bu temassızlık Tan. dolayı cihazlarınızda görüntü. olmayabiliyor bunları değişimi nasıl. yapılır Mora size anlatmaya çalışayım. Öncelikle bunu değişimi yapabilmek için. Arkadaşlar şöyle profesyonel ısı. üflemeli Havya al tabancaları gerekiyor.

Bunlarla sökümü yapmak ve lehimlemek çok. kolay. bu Ama bu olmadığı zaman bunu haliyle. nasıl yapabiliriz Öncelikle havya ile şu. pinlerin dediğimiz bindiğimiz noktaları. rahimde doldurup bunu yerinden dökmemiz. gerekiyor aynı şekilde Bunlar da öyle. arkadaşlar ama ayaklarına dikkat. ederseniz çok sık ayakları var bunların. en güzeli dediğim gibi ısı üflemeli. Havya larla yapılması daha kolay oluyor. ve buraya biraz kulak sürdüğünüz ama çok. kolay oluyor Arkadaşlar bu pis bir kart. üzerindeki soketi takarken Örneğin. kırıldığını düşünelim soketini Buradan. kırıldıktan sonra buraya yenisini. takarken arkadaşlar üzerindeki pi. sayısına bakmanız gerekiyor Mesela ben. buraya baktığım zaman bunun üzerinde 32. yazıyor Yani bunun 32 ayaklı Yani 32. tane Pi'nin olduğunu gösteriyor Siz bunu. buraya takarken buraya bulacağınız.

Aparat yani soket 32 ayaklı olması. gerekiyor Arkadaşlar bunun seçimi. yapılırken buradaki ayak sayısına dikkat. etmeye çalışın aynı şekilde buradaki. bu için de geçerli Örneğin buradakiler. mandalı yani soketini zmanda aldıysa. mandallı seçmeye çalışın bu şekilde. metal metal olmasına dikkat edin. arkadaşlar ben soketlerin lehimleme sini. yaparken Havya kullanabilirsiniz durumu. Sizlere daha iyi anlatabilmek için şu. benim ekran kartı üzerinden gelen. buradaki flakes kablonun girebilmesi. için arkadaşlar şurada harici bakın. şöyle bir kart koydum buraya bunu burada. görüyorsunuz şurada bir soket var. şurasında buradaki soketinin Benim şu. Kart üzerinde kırıldığını. görebiliyorsunuz Yani bunu sökerken. zorlamış lar ve buradaki şurada görmüş. olduğunuz metal soket ya da çerçeve dini. dediğimiz kısım Bu noktadan kırılmış.

Yani bizim buradaki flakes kablonun. giriş yapacağı nokta Şu an için uygun. değil arkadaşlar ya böyle uygun bir. soket takmam gerekiyor ya da bunu şu. noktadan zarar gördüğünü. görebiliyorsunuz fazlasıyla. ve görmüş bazı dişleri eksik üzerinde. Ben şu yola da gidebilirim arkadaşlar ve. üzerinde bazı dişler kırılmış eksik. bazıları da tam olarak gözüküyor Ben. bunları buraya eşleştirip birebir buraya. lehim yapabilirim Arkadaşlar her bir. dişi buraya lehim yaparsam sonra da. bantla kapatırım bu şekilde çözüm. bulabilirim sebebi şu buraya bu şekilde. soket koyarsam bu içerisine taktığım. zaman bazı pinler kırık olduğu için. arkadaşlar bakın kırık olduğu zaman. içerisinden temassızlık olabilir ve. tekrar başa dönmüş olurum Kart üzerinde. bulunan sok etimizi Sökelim arkadaşlar. abone ol. 1400 ayarladım. abone ol. abone ol.

Abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. bu döküm işlemimizi yaptık. bu şöyle arkadaşlar. Bu kart üzerine ilgili olan soketin. hizalama işlemini yaptım Öncelikle. köşelerden ufak bir lehim attım. Arkadaşlar daha sonra biraz kulak sıvı. flux sürüp lehim yapmak istiyorum. abone ol. çok daha kolay lehimleme yapmak için. sıvı flux sürmek istiyorum Arkadaşlar bu. kart bu filmler arasında kalıntı. yapmıyor çok ayaklar arasında güzel. arkadaşlar temizleme ihtiyacı. duymazsınız ya bundan kullanabilirsiniz. sıvı şeklindedir bu şekilde ayaklarına. koyuyorum burada ki lehimleri birbirine. temas etmesini engeller arkadaşlar. Kesinlikle kalıntı da yapmıyor bu. şekilde kullanabilirsiniz bunu pasta. şeklinde kullananlar da var tam onlar. Biraz daha sonrasını temizlemek. gerekiyor Bu tarz pasta gibi olanları bu. da kullanmıştım.

Ha Ha bide ince uçlu haberiyle teklifim. yapacağım arkadaşlar filmlerin daha. sağlıklı tutulabilmesi için. bu şekilde. ama biraz sabırlı olmak gerekiyor. 2000'lerin birbirine iyice temas etmesi. gerekiyor arkadaşlar. abone ol. abone ol. abone ol. İyi seyirler. İyi seyirler. abone ol. İyi seyirler. sağ olsun. ne olacak. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. İki Yabancı. abone ol. abone ol. bir tek tek deyim yapıyorum Arkadaşlar. daha sonra bunu dijital mikroskoptan. bakacağım temassız olan uçları tekrar. lehimleme yapmam gerekiyor biraz da. pasta sürerek tekrar Isı tabancasıyla. biraz. Bu işlem yapacağım şu. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. abone ol. bu burada sürmüş olduğum sıvı flux. lehimleri Nasıl yaşı dağıtana dikkat.

Edin arkadaşlar. o vakit kullanırsanız daha sağlıklı. lehim yapabiliyorsunuz çok ayaklarda. lehimin kaliteli dağılmasını ve. birbiriyle birleşmesini ne geliyor faks. bu daha sonra dijital mikroskopla. ayakların zehirlenip lehimlenmesi bu. şekilde kontrol ediyorum eksik olan. ayaklar görüyorum bunları tekrar haliyle. lehimlemesi yapacağım Arkadaşlar. öncelikle burayı temizliğini yapalım. abone ol. 288 satılık bakım oranı nasıl. temizlendiğini görebiliyorsunuz temizlik. çok önemli arkadaşlar arada kalan Nehir. parçacıkları la sonradan kısa devre. olmasını sağlar Bu nedenle Buranın. temizliğini güzel yapmanız gerekiyor. bakın ilk andaki engelle şu an kipine. rengine dikkat edin ha özellikle çok. ayaklı pinler ve çiftlerin lehimleme. sini Fırat'la yapalım dediğim gibi lehim. birleşmesini engeller faksı daha kolay. yapıyorsunuz arkadaşlar lehimleme.

bittikten sonra ise oranın güzelce bu. şekilde temizliğini yapın Şu an için. gayet güzel ve temiz oldu zehirlemiş. olduğumuz sokete son halini görüyorsunuz. mi Evet. o tabela yapmış olduğumuz soketini. en son hali Bu arkadaşlar. Sen beni izlediğiniz için teşekkür. ederim İyi seyirler

All Devices iOS Android Chromecast