ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 Kahoot'a giriş-Kahoot nasıl kullanılır (Detaylı anlatım)


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

Evet hepinize Merhaba arkadaşlar bugün. sizlere Kağıt uygulamasından. bahsedeceğim Öncelikle Google Chrome ama. kapat diye yazıyoruz çıkan sonuçlardan. şurada karotlu örnek genç mail örnek ol. son yazı sonucumuz a tıklıyoruz böyle. bir sayfanın açılmış olması gerekiyor. buradan şurada gördüğünüz gibi oturum aç. diye bir bölüm var buraya tıkladığımız. zaman böyle bir sayfa gelmesi gerekiyor. karşınıza Şimdi burada biz Aslında. koltuğa giriş yapacağız Nasıl yapacağız. şöyle yapacağız isterseniz Google. hesabınızla isterseniz Microsoft. hesabınızda ya da Apple hesabınıza da. gir. bu böylesiniz Ben şimdi kendi Google. hesabıma giriş yapacağım şöyle girdim. şimdi Mehmet gördüğünüz gibi sizde. deneme yaptım işlemleri yaptığınızda. böyle bir sayfaya yönlendirilmiş olmamız. gerekiyor şurada oluşturmak diye buton. var gördüğünüz gibi buraya tıklıyorsunuz.

Ve karşınıza Böyle Bir ekran çıkıyor. şimdi burada yapmamız gereken şey şu. burada kayıptır Start yazan bölüme kızım. soracağımız sorumuzu yazmamız gerekiyor. Burada gördüğünüz gibi dört tane bölüm. var buraya sorumuzun yani bir tanesini. sorumuzun cevabını yazacağız Diğerlerine. dediğiniz cevapları yazabilirsiniz Şimdi. bir tane Ben Örnek olsun diye şuraya. soru yazacağım bir tane yazalım. alfabenin. abone ol. o ilk harfi nedir diye yazdık Mesela. şöyle şimdi buraya cevaplarınızı. yazacağız mesela şu kırmızı olan bölümü. a ve b c d işleriniz gibi yazabilirsiniz. Hatta yapalım şuraya o yazalım buraya de. yazalım şimdi yapmamız gereken şey şu. bizim bu sorumuzun cevaplarınızın. yanında gördüğünüz gibi şöyle yuvarlak. çemberler var bizim bu sorunuzun. cevabını olacak Yeşil olacak şimdi bizim. bu cevabının yanındaki kutucuğu şöyle.

Işaretlemeniz gerekiyor Bunu yapmazsak. olmuyor yani Bunu da Hallettik hallettik. şimdi burada şunu göstereceğim burada. zaman sınırı ve puanlar var şimdi. buradaki yapmamız gereken şey de şu şu. zaman sınırı dediğim. bu yarışmacılarımız bu soruyu kaç. saniyede cevaplaması istiyorsunuz Burada. gördüğünüz gibi 5 saniyeden 240 saniye. kadar süre zamanları var Ne diyelim. mesela 30 saniyede cevaplaması istiyorum. ben şurada gördüğünüz gibi puanlar var. Bunlar da şu şekilde Adem mesela soruyu. doğru cevaplayan yarışmacı kaç puan. olsun bunu hesaplı yorsunuz işaret. biliyorsunuz diyeyim daha doğrusu ve. diyelim burada Mesela mm puan diye şimdi. şurada bir de şöyle bölüm var tekli. seçimi Çok Bu seçim tekli seçim. dediğimiz şey bu yazdığımız sorunun tek. bir cevabı var demek çoklu seçim. dediğimiz şey de bu yazdığımız sorunun.

Iki V2 nin üstündeki iki üstünde soyada. cevabı olduğunu gösteriyor biz şimdi tek. ne olduğu için tekli seçim diyeceğiz. burada şuraya Gelecek olursak görüntü. Kütüphanesi fotoğraf ve YouTube. bağlantısı diye bölümler var gördüğünüz. gibi bunlar aslında şöyle iki üçüde. buraya fotoğraf yüklüyor Aslında görüntü. Kütüphanesi dediğimiz şey Cartoon kendi. içinde olan fotoğraflar fotoğraf. yükleniyor dediğimiz bölüm masaüstündeki. fotoğraflarımız dan buraya. yükleyebiliyoruz YouTube bağlantı. dediğimiz şey de YouTube üzerinden. buraya fotoğraf yükleyebiliyoruz ben. şimdi sıra görüntü Kütüphanesi yani. koltuğun kendi içinde olan fotoğraflı. adam göstereyim Burada gördüğünüz gibi. bir sürü olan var buradan mesela bir. tanesini gelirim. bu şöyle gördüğünüz gibi zaten bir sürü. burada şey var Şunu seçelim mesela bunu. seçtik şimdi bu fotoğrafı tijd etmek.

Için yapmanız gereken şey şu an şurada. gördüğünüz gibi tane buton var buraya. tıklıyorsunuz Buradan resminizi büyütüp. küçültebilirsiniz mesaj şöyle yapalım. Söyle gözükmesini istiyorum ben Bunu. kaybetmek dediğimizde gördüğünüz gibi şu. şekilde ayarladığımız gibi fotoğrafımız. gözüküyor Şimdi burası böyle şuradan. soru eklediği ve bölüm var buraya. tıkladığımızda bilgi yarışması ve doğru. ya da yanlış olarak iki tane seçenek. çıkacak bilgi yarışması dediğimiz şey. bizim burada Az önce yaptığımız gibi. bilgi yarışması yani dört şıkla yine. Buradan da gösterdiğim gibi zamanını. puanını ayarlayıp yapabiliyorsunuz bu. böyle doğru ya da yanlış dediğimiz şey. şu yine buraya bir. Ne diyorsunuz Doğru mu yanlış mı. yarışmacılarımız bunu cevaplaması. istiyorsunuz Bu Sevda buradadır soru. yazalım şu madan sonra be gelir diyelim.

Örnek olsun diye Siz tabii daha böyle. zorlayıcı ya da istediğiniz gibi sorular. yazabilirsiniz Ben şimdi Örnek olsun. diye böyle yazıyorum sorumlu yazdık bu. sorumuzun yine Doğru mu yanlış mı diye. yuvarlak içine almamız gerekiyor doğru. diye işaret dedik mesela burada ben. burada da yine mesela burada 60 saniye. olmasını istiyorum bunu Bunun da bir. puan olmasını istiyorum diyelim böyle. bıraktık bu sefer düşürdüm fotoğraf. yükleniyor bölümüne göstereyim burada. masaüstünüzde ki fotoğraflardan seçip. oraya yükleye biliyorsunuz bir tane. örnek olsun mesela Şuradan Bunu açayım. ve bu şekilde yükleniyor gördüğünüz gibi. yükledik bunu da yine böyle büyütüp. karada biliyorsunuz ben bunun böyle. olmasını istiyorum kaydetmek dediğimizde. bu böyle kayıt oluyor zaten kendince. Şimdi mesela şu 2. sorunun olmamasını. istiyorum istiyorsunuz ikinci kutunun.

Olmamasını istiyorsunuz Ne yapacaksınız. Burada şu kutucukların yanlarında küçük. çöp kovası simgeleri var şurada buna. tıkladığımızda bu soruyu silmek. istediğinizden emin misiniz diye bir. yazı çıkıyor bunu silmek istiyorsunuz. siz diyorsunuz silmek istemiyorsanız. iptal etmek istiyorsunuz Biz mesela bunu. silelim şimdi 400 gibi bunu böyle. hazırlamış olduk şimdi gelelim. yaptığımız koltuğu nasıl kaydedeceğiz. şöyle kaydedeceğiz şurada bakın. gördüğünüz. Bu bir şeydi kutucuğun içinde bitti. yazan bir buton var Buna tıklıyoruz. burada koltuğumuzun başlığını girmemizi. istiyor 76 karakter sınırlı bu ve. başlığı girmeniz zorunlu arkadaşlar. mesela bilgi yarışması diye başlığımızı. gelelim suda açıklama açıklama isteğe. bağlı Bu gördüğünüz gibi zaten burada. yazıyor açıklıyoruz Adar Sallayalım. Mesela bir şeyler girelim burada devam.

Ediyorsunuz bitirdiğiniz isiburada üç. tane seçenek var başkalarıyla paylaşın. şimdi oyna ve bu katı test ettiği. başkalarıyla paylaş dediğimizde. yaptığınız bu karotu paylaşabiliyorsunuz. istediğiniz kişilerle şimdi oyna. dediğinizde bu koltuğu hemen. yarışmacılarımız da oynayabiliyorsunuz. yani oynayabiliyorlar. e Okul Oto Test Et dediğinizde de koltuk. test edebiliyorsunuz Mesela biz şimdi. buna bitti diyelim şimdi bitti. dediğimizde arkadaşlar sizi böyle ve. ekrana yönlendiriyor bu ekranda da bu. zamana kadar yaptığımız bütün kağıtlar. gözüküyor Arkadaşlar ben bir sürü. yaptığım için bu da gözüküyor zaten. bizim yaptığımız şu bilgi yarışması. diğer zaten gözüküyor Bunun şimdi oyna. diyelim mesela burada ev sadece meydan. okuma diye bir bölümler var genellikle. ev sahibi bölümü seçilir ve meydan okuma. da genelde seçilir ama daha şimdi ev.

Sahibi bölümünden yararlanacağım şimdi. Burada gördüğünüz gibi klasik ve takım. oldu diye bölümler var siz. istediğinizden girebilirsiniz beğen yine. takım olduğundan ve. bu yeter yanıyorum şöyle girdik açılacak. sesini biraz kısalım Evet buradan sesi. kapattınız Şimdi burada sonra arkadaşlar. geriye kalan eş Aslında yarışmacılarımız. a kalıyor Onu da göstereceğim şimdi. burada yarışmacılarının yapması gereken. şey şu Burada gördüğünüz gibi oğlum fili. diye bir bölüm var oyunumuzun Pine şu. Aslında yarışmacılarının şuradan Yeni. bir sekme açalım yine Kağıt yazıp bu. sefer kavat ettim program var Play Kağıt. en son genipin her diye yazıyor zaten. bunu tıklıyorsun alıyoruz Şimdi burada. Gem pin diye bir bölüm var arkadaşlar. buraya şurada gösterdiğim pini yazmaları. gerekiyor yazalım mesela. a73 48 şöyle 48 90 80 90 80 diye yazdık.

Ve enter'a basıyoruz Şimdi arkadaşlar. yarışmacılarının burada yapması gereken. şey şu ki ne diyor yani oyundaki ismi. Ben söyle ismimi Gireyim okey Google. diyoruz buradan yani yarışmacılarımız ın. aradığımız gerekiyor şimdi buradan. işlemlerini yazması gerekiyor Ben zaman. kaybolmasın diye üçünü de aynı şey. yazdım ve Bitcoin demeleri gerek. yarışmacılarının Buradan sonra buraya. tekrar geliriz şimdi giren. yarışmacıların şu of ve gözükmesi. gerekiyor Arkadaşlar bu yarışmacının. üstüne geldiğiniz Tamam şöyle bir çizgi. oluşması gerekiyor Bu çizgiye bastığınız. zaman arkadaşlar o yarışmacı. Ama bu kağıt yarışmasından. atabiliyorsunuz sonra yeterli yarışmacı. Ulaştığınız zaman şuradan başlat diğeri. bölüm var. O sizin ekranımız böyle olması gerekiyor. yarışmacıdan ekranın böyle olması. gerekiyor yarışmacıların ekranından.

Göstereyim Ben şimdilik şöyle şöyle. geldi Mesela bizim ekranımız bu sizin. şunu yapmamız gerekiyor arkadaşlar. yarışmacıların ekranı böyle gözükecek. sadece renkler ve semboller var. arkadaşlar sizin yapmanız gereken şey şu. yarışmacılarımız A bu soruyu okuyup ve. renklerdeki şıkları okumamız gerekiyor. arkadaşlar Mesela kırmızı de sarı ve. mavi yeşilden biraz Neyse bunları böyle. arkadaşlarınız cevabımızı gerekiyor su. salladım ben ne diyor incorrect diyor. arkadaşlar Canım yanlış cevaplamış hız. doğru cevap Ne olacakmış şey olacakmış. bu şekilde yarışmacılarımız işaretlemesi. gerekiyor Yani yarışmacılarında sadece. bu göz sizin şıkları ve soruları. okumamız gerekiyor sonraki soru. diyorsunuz siz A'dan sonra be gelir. sorumuzu yazmışız Şimdi burada doğru. yanlış değil seçeneklerimiz var sizinle. mavi doğru kırmızı yanlış soruyu da.

Okuyorsunuz yarışmacılarımız buradan. seçecek Bu doğru mu yanlış mı diye. seçecek buradan. var burada Kore diyor Şimdi arkadaşlar. şurada önemli şey şu gördüğünüz gibi biz. bu sorumuz için BİM puan yazmıştık BİM. puan diye işaret demiştik ama bize 94. puan vardı bunun sebebi şu arkadaşlar. yarışmacıların ızın en hızlı şekilde. cevaplaması gerekiyor soruyor bu mesela. Direkt sonra gel soru Okuduğunuz siz. direkt cevaplarsa bir puan ya da mm. ayarladığınız mm puanı verir Ama eğer. böyle yavaş cevaplarsa şey olursa bu ana. azaltarak böyle 94 puan bize verdi. gördüğünüz gibi o yüzden bu yarışmada. Hızlı olmak önemli puan için sonra. arkadaşlar sizin ekranınıza gelelim. mesela sonraki diyoruz zaten burada. kazanan ilk 3 kişiye belirliyor Eğer iki. kişisiniz değil ki kişi gösterir zaten. bu burada puanımız da yazıyor zaten.

yarışmacıların ekranda da şöyle. gözüküyor Mesela bir olmuşsun iki. Olmuşsun 3. Olmuşsun diye de zaten. gözüküyor söyle sizinekran mıza geldik. tekrar sonraki diyoruz ve böyle ve ekran. çıkıyor karşınıza buradan yarışmaz bitti. demektir koltuğu uygulamasında. çıkabilirsiniz Eğer tekrardan hazırlayıp. da oynayabilirsiniz arkadaşlar Bu. arkadaşlar videom bu kadardı umarım. sizin için faydalı olmuştur görüşmek. üzere hoşçakalın

All Devices iOS Android Chromecast