ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 #Excel ÇAPRAZARA- XLOOKUP Formülüne Giriş, Excel'de en iyi bilmeniz işlev- -820.video | Ömer BAĞCI


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

Ve Excel eğitimlerimize Hoş geldiniz. Microsoft Excel'de 365 paketleriyle. kullanmaya başladığımız çapraz ara. işlevini üç farklı örnekleri inceleyelim. oldukça yoğun bir şekilde kullanmaya. başladığımız çaprazları işlevi. bildiğiniz gibi 365 paketlerinde gelen. biri shafiq kullandığınız egzelde çapraz. onun olup olmadığını test etmek için. eğer Türkçe güzel kullanıyorsanız. herhangi bir hücre Tıklayın ve ç harfi. ne bastığınızda. çaprazları işleri gelir Eğer İngilizce. kullanıyorsunuz da ilkse bastığınız. zaman x lookup diye bir ifade. görüyorsanız kullandınız Excel'de çapraz. arada ilk su kapıştığı vardır brüt 365. paketlerinde arkadaşlar çaprazları İşte. Var ekranınız Benim kullandığım ekrana. benziyor saça pazar işe vardır. düşeyarada yaptığımız işleri çapraz. arada çok daha fazla şekilde yaparız. Önce şöyle temel bir açıklamasını.

Yapayım bakın. şuna arama başvuru işlemlerinde. bildiğiniz gibi düşey ara kullanılır. indis ve kaçıncı. da alırız bir de burada kaydı diye bir. işlemimiz var. Kaydır bakın bir Aralık olarak bunu. kullanırız ve bu formülleri hataları. gizlemek için de eğer hata diye bir. formül kullanırız Aslında bu üçünün. birleşimi direkt bize şöyle eşittir. diyelim. abone ol. ben direk Buradan Bakın Aslında bize. çapraz ara formülü verir çapraz ara hem. düşe yaranın hem index in this kaçının. Hem eğer Atanın yaptığı bütün işleri çok. rahat yapar gelin yakın gelecekte en iyi. bilmeniz gereken çapraz araştır ile. birlikte inceleyelim. pirinci örneğimizde başlangıç düzeyinde. bir çapraz ara kullanımı yapacağız. burada basit düzeyde bir çaprazlama. yapılmış öyle açıklamasını yapayım. eşittir çapraz ara yazdıktan sonra. Parantezi açıyoruz bakın ilk sorumuz.

Birinci soru Neyi arıyorum. 12 sorumuz nerede arıyorum. 13. sorumuz. kaçıncı sütün. düzelteyim. Nerede ki veri bize lazım. çapraz arada direk bu şekliyle basit. düzeyde böyle kullanabiliriz. bir Neyi arıyorum iki nerede arıyorum 3. Nerede ki veri bize lazım. çok basit düzeyde bakın şöyle basit. düzeyde yapalım gelişmiş düzeyde bu. çapraz ağrının gelişmiş düzeyi. kullanımında bakın şöyle baktığınızda. bu arama değerimiz var ama dizimiz Var. döndürülen dizi var. bulunamıyorsa eşleştirme modu ve araba. modu gibi ifademiz var şuraya alalım. Arkadaşlar şöyle tablet yazmak için bunu. kopyalayın ve şuraya tekrar yapıştırayım. şöyle dursun. Ama bu yok kullandığım yapıştırma. programı ekran kesme programı window. Yandex. indik diye bir diski bir özelliği var. Oradan direkt kullanabilirsiniz şöyle. yapalım gelişmiş mut'ta bakın eşittir.

Ediyoruz Çok pazara tekrar parantez. açıyoruz bir aynı şeyler Neyi arıyorum. iki nerede arıyorum. güçlü Nerede ki veri bana lazım bakın. dört. dikkat edin şunları yazdım arama değeri. arama dizisi döndürülen dizi. bulunamıyorsa. veri yoksa Ne olacak bu. 155 tam eşleme ya da. yaklaşık eşleme. Memi yapacağız. ve bu düşer oradaki sıfır. mantığını ve ya da yanlış mantığı altı. olarak da. aramayı yukarıdan aşağıya mı. yoksa aşağıdan yukarıya. doğru mu. yapacağız. 6 olarak da bu bunlardan 1 2 3 ü şu. kalınlaştırdı karım zorunlu ifadeler 456. veriler zorunlu değil Arkadaşlar bu. Tamam basit montaja pazarı direkt böyle. bakın üç parametre ile kullanabilir kent. en gelişmiş modda bunu altı parametre. kadar çıkarabiliyoruz şimdi gelin. örneklere geçelim eli bilmemiz gereken. işlerin başına gelen çapraz Ara iki kere. tabi çapraz ara kullanabilmek için şöyle.

Kurallarımız var o. bu şurada yazalım şap pazara. kullanabilmek için. pin bir ne olmalı. veriler. bir Liste şeklinde olmalı. 12 olarak da. 12 tablo arasında ortak alan olmadı. bunlar yeter. ama dışarıdaki gibi soldan sağa gibi bir. arama şeyimiz yok. şimdi bakın birinci Tablodaki vade bölge. komisyon değerlerimiz burada boş ama. veriler burada var Biz şimdi çapraz. arayı kullanarak İki tablo arasında. bağlantı kurarak Yani birinci tablo ile. ikinci tablo arasında bağlantı kurarak. buradaki vade değerlerini bölge. değerlerini ve komisyon değerlerini. buralara getirin. bunu getirebilmek için öncelikle eşittir. diyoruz şeye basarak çapraz arayı. seçiyoruz. bu arama değerimiz Arkadaşlar İki tablo. arasındaki ortak değerimiz bakına 2'deki. değeri arıyorum noktalı virgül ya 2'deki. değeri nerede arıyorum Hill kesimden. aşağıya kadar tarıyoruz Ve klavyede ne.

F4 tuşuna basıyoruz Evet dörde basmayı. unutmayın Eğer dolarlar gelmezse. hf4 tuşuna basmanız gerekebilir tekrar. şuraya şöyle seçin ve rap tane F4 tuşuna. basarak şöyle bunları dolar işaretlerini. koyuna 2'deki değeri hı ikili 11. aralığında arıyorum Peki neresi bana. lazım vadedeki değerlerden biri lazım. şeklinde bakın vadeyle seçtim eşit. aralıklı seçmede dikkat edin başlamalar. ve bitişler eşit olmak zorunda Evet. dörde basıp Burayı da sabitliyoruz. bu parantezde kapatıp enter'a bastığınız. zaman sonucun geldiğini görürsünüz Bakın. tekrar yapayım biraz daha büyüterek. yapayım. bu eşittir çapraz ara diyoruz çap pazarı. dedikten sonra Parantezi açıyorum a. 2'deki değeri tıklayıp. en iyi ki denv 13'e kadar 11'e kadar. tarıyoruz test dörde basıp buraya. sabitliyorum noktalı virgül neresi lazım. vadedeki değerler lazım şekli.

Yaptığınızda burada sabit dediğinizde. parantez kapatıp enter'a bastığınız. zaman Bakın bu değerler geliyor aşağı. çektiğinizde diğer değerler gelir o. bölgeyi bulalım hızlıca eşittir tekrar. çapraz ara. bu ayki de ki değer noktalı virgül. nerede arıyoruz bu isimlerin olduğu. aralıklı arıyorum Evet 4 bunu sabitledim. noktalı virgül neresi lazım bölge. değerleri lazım tekrar et 4'le bunu. sabitliyorum parantez kapatıp Contra. bastığınızda bu değerler karşımıza geldi. hızlıca konuşuyor bulalım eşittir çapraz. ara aranan Değer nedir A 2'deki değer. bakın Bunlar standart taşır artık nerede. alıyoruz şu aralıklı alıyoruz Ve neresi. lazım. Ne konuşuyon değerlerimiz lazım ev4t. bunu sabitledik parantez kapattığınızda. komisyon gelir burada yüzdeye. çevirdiğiniz zaman yüzde olarak. karşımıza gelir. bu peki grupları bulmak istersek.

A b deki firma değerleri ile Nerede ki. firma değerlerinin bakın ortak olduğunu. görürüz Bey'deki firma değerlerimiz. denedik firma değerler arasında bir. bağlantı kuralım eşittir. bu çapraz ara. bu arama değerimiz nedir Belki de ki. değer noktalı virgül bunu nerede. arıyoruz bakın Nerede ki Aralık'ta. arıyoruz. 444 noktalı virgül neresi lazım gruplar. lazım Burada seçip ev4t sabitliyorum. parantez kapattım. bu grup değerlerin bakın karşımıza gel. ve bu şekilde bir örnek kullanımında. çapraz arayı bakın direkt görebiliriz. bir sonraki eğitim videosunda ikinci. örneğe geçelim tek sayfada çapraz arayı. nasıl kullanırız Bununla ilgili. uygulamaları yapalım videoları. sıralaması takip ederek bir sonraki. eğitim videosu na devam edin lütfen o. örnekte de. bu aradığımız bir Tablodaki veriyi. değiştirince diğer verilerini nasıl.

çapraz arayla buluruz Onla ilgili güzel. bir örnek yapalım. abone ol

All Devices iOS Android Chromecast