ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 ARDUINO GİRİŞ. DERS TANITIM


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

Merhaba arkadaşlar Merhaba ağabey. derslerine başlıyoruz bu ardına. derslerinde wetter.com Sitesi üzerinde. Arduino kategorisi abinin dersleri. kategorisi yolu üzerinde bulunan. sensörleri teker teker ele alacağız ve. bayramlarda sensörlerine bu dersiniz. kızlar da abi yasakları kaldıracağız ve. ağrıyor programını bilgisayarımıza nasıl. indirmemiz gerekiyordu ama ağzında sıkı. ile ağzını programı nasıl kullanacak ve. çalışıyor bunlardan bahsedeceğim Şimdi. öncelikle abin yok kartımız nelerden. oluşuyor Kaç çeşit vardı yok artık var. Onlardan biraz bahsedelim Bu gördüğünüz. Ardın yoğun o modeli buradan bana. ben sana analık girişim toplam 13 tane. dijital giriş English dijital Pınar. Yenge de burada Bakın iki tane gene de. yan yana 5 volt 3.3 holden leri mevcut. bu günler sayesinde kartını devre. elemanları ve sensörleri ne bağlayan.

Biliyoruz mı bilimlere giriş ve çıkış. olarak ayarlayıp bu sensörlerden ve. okuyoruz ya da sensörler ve Nicky. gönderebiliyoruz Bu da ağrıyo Mini Eğer. projelerimizde çok fazla alanımız Yoksa. bu Mini versiyonunda kullanan dürüst ne. aldın yomega boyalar bu Mega bardak. farklı olarak Ama bak girişleri 15 tane. dijital Minişler fazla İlerideki. dersimize ve eksiksiz girişlerinde. göreceğiz. bu burada eksi eksi işleri fazla üç tane. ve yükseleceksin iş var bizim ona. modelinde ise rxtx bakın burada ve. ekstra adres var bu çektiğim acılar. kusura bakma exodex dijital filmlerin. sıfır veya birinci elinde tekbir ve yer. ayırmışlar Gerçi daha sonra kadar sana. geleceğiz Bulut kullanımda falan Biz. direkt dijital günlerde rxtx olarak. kullanabilirsiniz Ama bu da hazır olarak. excetek sevenlere Arduino Uno modelinde. sıfır birimler olarak tanımlanmış şimdi.

Programı bir göz atalım şımardın ya. programınızı bozuk. ve ardından kendi web sitesi olan. arduino.cc dan indirebilirsiniz burada. Buraya girdiğimizde Bence of değil. kısmından damlası tıklayarak arya'nın. son sürümü olan 1.8.3 indirebilirsiniz. işletim sistemleri sisteminize göre. buradan ediyorsunuz Eğer Windows 7 ve. üstü kullanıyorsunuz bugünkü tıklıyorsun. Arkadaşlar bu programa geçecek olursak. bum bum ancak Öncelikle programı iki. bölümden oluşuyor boyut cihatlı boyutlu. kısmı Tabii gayet Ayrıca göreceğiz. bunlara bu işte tat kısmı program. Arda'nın içinde yüklediğiniz bu program. çalıştığı zaman bir kereliğine mahsus. çalışıyor Ne. şu anda çalışmıyordu kısmı ise bir döngü. şeklinde sürekli çalışıyor Bu cuma. parantezleri içerisinde yazacağım şu. yazacağımız kodlar ve devamlı bir döngü. içerisinde çalışacaktır Bursa Kapanı.

Tanımıyoruz ya tabağı arıyo Kart. üzerinde kullandığımız pin numaralarını. tanıyoruz mesela hangi film girişme. çıkış mı onlara tanımlayacağız lo kısmı. ise Algoritma mızı yazıyoruz Yani asıl. yapacağımız şeyi bu konu için ne. yapmamız gerek yazdıktan sonra ağrıyo. kartımızı taktakı kalıyor kartın. taktıktan sonra Şu an yüklediğiniz bu. yazdığımız kodları aldın çiftine. gönderiyoruz Tabi önce buradan araçlar. içerisinde de dikkat etmemiz gereken. birkaç nokta var ağırlığı yoğun o. Allah korkusu seçili olması lazım 783. numara portlar çıkabilir hangi para. çıkıyorsunuz içeceğiz yine burada. sallyport ekranı var bu seri Port. ekranıyla zaman zaman benim ya Ardın. yoldaki bağlantıdaki Amin ağabey o. kalkıp illerine bağlı olan sensörlerden. alınan değerleri burada. görüntüleyebileceğiniz bu sallyport. bölümünden bazı durumlarda da ağzım uyu.

bilgisayarını tanımıyor olabilir Bunun. nedeni işletim sisteminizden. katlanabilir 32bit 64bit işletim sistemi. kullanmanız daha kaynaklanıyor burada. bc141 sen nokta zipli bir dosya var bu. dosyada bu programı mevcut ama programı. din. bu videonun açıklama kısmına koyacağım. organik Eğer kanamazsa bir lisans kartı. tanımazsa bunu kurabilirsiniz. hudutlarına sıkıntı kalmayacak. kalmayacaktır benim

All Devices iOS Android Chromecast