ŞİMDİ OYNA

12.05.2024 ÜCRETSİZ Microsoft Office Nasıl Kullanılır? (Word & Excel Dersleri)


� � 
LIVE � �  � � 


12.05.2024

Biladerlerim, bropalarım Kurban olayım şu Word'ü, Excel'i indirmeyin artık! Yemin ederim o kadar çok bu konuda mağdur olan var ki Bak, kanalımın konsepti değil. Ben normalde; video düzenleme, fotoğraf düzenleme eğitimi çekiyorum. Size Microsoft Office, Word, Excel anlatmaya geldim. Biraderlerim Microsoft'un bu Word, Excel, PowerPoint gibi programları bizim çok işimize yarıyor. Belki siz de aratarak buldunuz beni. Yüzde 99.9 unuz, Microsoft'a para ödemek istemediği için bu programları korsan indiriyor. Bakın, her program korsan indirilmez. Çünkü korsan dediğin şey, programın genetiği ile oynar ve onu kırar ya hani Şifresini kırma gibi düşünün Bu virüstür abi, bunu virüsle birlikte yaparlar, bu yüzden Siz genelde crackli program kurarken, orada Rus hackerlar var ya onu crack'leyenler

Size şey yazar: "antivirüs'ünüzü kapatıp, kurun." Tabii ki de bu programların içeriği masum bile olsa, bilgisayar bu dosyaları virüs olarak algılayacağı için O Ruslar var ya o Ruslar onlar içerisine virüs koyuyor. Bakın şifrelerinizi kaybedersiniz, bu yüzden beni iyi dinleyin. 85 mesaide o programları kullanmıyorsan indirme! Eğer ki bir işin düştüyse bu videoda anlatacaklarımı izle. Ben size 2 tane seçenek anlatacağım, programları indirmeden, bir Microsoft kullanacağız, bir de Google'dan kullanacağız. Ben Google'ınkini daha fazla kullanıyorum ama İlk olarak Microsoft'un Online Word'ü nasıl kullanılır göstereyim.

"Microsoft Office Online" bu kadar yazıyorsunuz, microsoft.com'a gidiyorsunuz. "Web üzerinde Word Excel PowerPoint ve daha fazlasını ücretsiz olarak kullanın" Harika Ücretsiz hemen kaydolup oturum açabilirsiniz. Hesabınız varsa Microsoft, hotmail'iniz falanlar filanlar, oturum açın abi. Yoksa da kaydolabilirsiniz, kaydolma da zaten gayet basit. Sign up, buradan bir tane mail adresini yazıyorsun, telefonunu falan, kaydoluyorsun. Oturum aç dedik Şimdi böyle bir site açıyoruz kankalar, çok basit. Hemen bakın burada word var mesela, word'e geldik. Buradan "yeni, boş belge, hazır şablonlar" falan var, bunları kullanabilirsiniz.

Veya işte excel'in şablonları var, aylık bütçe gibi, hatırlatma takvimi gibi. PowerPoint için hazır sunumlar var Bak bunları hep kullananabilirsiniz kankalar Geliyoruz Word'e. Burada mesela öğrenci ödevi diye bir seçenek var, bunu seçtik. Bakın Word Excel kullanımını anlatmayacağım. Zaten her yerde anlatılıyor, ki muhtemelen biliyorsunuz. Buradaki fotoğrafı falan değiştiriyorsunuz. Rapor başlığı: Onur Naci Öztürkler falan yazdınız. Burada bir Word Excel dosyası oluşturunuz, yazılarınızı falan yazdınız, ödeviniz abi şimdi bunu kaydetmek için zaten bu Giriş yaptığınız hesaba otomatik olarak kaydoluyor.

Bakın burada zaten "OneDrive üzerinde kaydedildi." diyor. İsterseniz dosyaya tıklayıp, Farklı Kaydet diyebilirsiniz. Farklı kaydet deyince Bunu ne yapıyor biliyor musunuz Bir kopyasını indir diyerek Word dosyası olarak indirebiliyorsunuz. ".docx" olarak Burada zaten "Bir kopyasını indir" dedik, kopyasını indirdi. "Belge 1.docx" Indirdi Sonra "Dosya>Farklı kaydet"ten pdf olarak indirebilirsiniz. PDF olarak indirdik. Dönüştürdü, belgeniz hazır. Hemen PDF olarak açtık, bakın bu şekilde. Bütün işlerimizi böyle yapabiliriz. Aynı şekilde Excel ve PowerPoint için de geçerli. PowerPoint dosyası hazırlıyorsunuz, pptx uzantısı ile indirebilirsiniz.

Veya aynı şekilde yine onu da pdf'e falan dönüştürebilirsiniz. Hiçbir para ödemiyoruz kankalar. İkincisi de şu: docs.google.com girelim Google dökümanlar Google dökümanlar da harikadır. Ben çok fazla kullanırım. Buradan gelirsiniz abi, "Dökümanlar" dediği Word, "Etablolar" dediği Excel, "Slaytlar" dediği PowerPoint" Bir de google forms'u kullanabilirsiniz. Bakın burada; döküman. Döküman dedikten sonra "Proje teklifi" diyor, tıklayalım proje teklifi yapalım. Buradaki fotoğrafı değişebilirsiniz. Resmi değiştir, bilgisayardan yükle. Mesela bunu yükledik, Proje Adı: "Onur Naci Ozturkler x Google" dedik.

Google'la bir anlaşma yapmak istiyoruz, sonra tarihi falan yazdınız. Sonra da bütün projenizi hallettiniz. Dosya'ya tıklıyorsunuz: İndir. Buradan da Microsoft Word dosyası olarak indirebilirsiniz. PDF olarak indirebilirsiniz, TXT olarak indirebilirsiniz. Tabii resimli falan, TXT sıkıntı olur. Zengin Metin Biçimi yapabilirsiniz belki ama PDF olarak indirebilirsiniz. Aynı mantık Bakın bu kadar basit, aynı şekilde burada da Yaptığınız her değişiklik otomatik olarak kaydoluyor. Bakın, "Birkaç saniye önce değişti." diyor. Dosya isterseniz, eposta ile başka birine de yollayabilirsiniz. Bu şekilde Word Excel işlerinizi, Powerpoint işlerinizi halledin.

Kurban olayım, crack'li virüslü şeyler indirmeyin. Bakın bu kadar basit Size 5 dakikada anlattım. Microsoft'tan veya Google'dan ücretsiz biçimde bu işlerinizi halledebilirsiniz. Bu programlarla daha yeni yeni haşır neşir olan küçük yaşlı öğrenciler, yaşı büyük olan abilerimizablalarımız genelde bu konularda böyle bilgi sahibi olmuyorlar. Bu yüzden sizlere böyle bir video çekeyim istedim kankalar. Umarım faydalı olmuştur. Seviyorum sizleri, Onur Naci Öztürkler kanalına abone olmayı unutmayın. Instagram'da da spunkram adıyla da takip edebilirsiniz biladerlerim, bropalarım. Bir dahaki videoda görüşmek üzere, bye bye.

All Devices iOS Android Chromecast